Ďakujeme za kúpu sedacej súpravy značky Nova sedačky.

Montáž a umiestnenie sedačky

Správnym používaním sedacej súpravy, kresla alebo stoličky si zabezpečíte dlhodobý úžitok a estetický zážitok.

Užitočné informácie

Zhrnuli sme pre Vás niekoľko dôležitých informácií, aby ste sa z nového nábytku mohli tešiť čo najdlhšie:

Kostra a výplň sedačky

Kostra sedačky sa vyrába z masívneho bukového dreva, drevotriesky, sololitu a preglejky. Sedacie súpravy, ktoré majú možnosť úpravy na lôžko, sú určené len na príležitostné spanie. Svojou konštrukciou nie sú určené na každodenné spanie, ak tomu nie je výslovne prispôsobený vybraný model. Lôžko má konštrukčnú nosnosť 100 kg, dvojlôžko má konštrukčnú nosnosť 200 kg.

Kvalita a komfort sedačky závisí od použitej výplne v jej vnútri. Používame systém viacvrstvovej výplne z kvalitných materiálov, aby sme vám zabezpečili pohodlné sedenie. Ako pruženie sa na sedákových častiach používajú oceľové vlnovcové pružiny, alebo drevené lamelové rošty. Na operadlových častiach zase elastické pásy alebo tiež oceľové vlnovcové pružiny. Vzájomným trením týchto častí môže dochádzať k sprievodným zvukom a tie nie sú predmetom reklamácie. 

Rozťahovací kovový mechanizmus má v otočných spojoch konštrukčnú vôľu, ktorá môže pri používaní spôsobovať vydávanie vŕzgavých zvukov. Tieto spoje vyčistite a ošetrite plastickým mazivom, napríklad WD 40. Drevené lamely môžu pri kontakte s matracom vydávať zvuky. Ľahko ich odstránite potretím lamiel mydlom.

Sedacia súprava môže mať rozdielny komfort sedenia pri jednotlivých elementoch. Tento komfort závisí od použitia spodného pruženia pri čalúnení. Toto pruženie je rôzne pri funkčnej a pevnej pohovke, rohovom elemente, otomane alebo taburetke. To môže mať za následok, že v rámci jednej súpravy vznikajú rozdiely v tvrdosti sedenia.

Vady dreva/ konštrukcie sedačky nesmú znižovať pevnosť dielcov a nesmú mať vplyv na vlastnosti výrobku. Medzi tie neprípustné patria vypadávajúce a vyhnité suky, poškodenie drevených častí hmyzom alebo hnilobou a povrchové trhliny hlbšie ako 1 mm či zakrivenie presahujúce povolenú toleranciu 0,2 % dĺžky dielca. Ak chcete reklamovať vŕzganie, presvedčte sa, či je nábytok zarovnaný do roviny a v miestnosti je dostatočná vlhkosť vzduchu (45 – 55 %).

Možné problémy s čalúnením

Každý poťahový materiál má určité vlastnosti, voči ktorým sa nedá bojovať. Nižšie spomínané zmeny nie sú chyby vo výrobe, ale prirodzené vlastnosti poťahových materiálov.

Záruka sa nevzťahuje: